1.png
2.png
4.png
3.png

Nasi partnerzy

Członkowie LTnRRE

Przydatne linki

Serwisy informacyjne

Urzędy Państwowe

Spółki przesyłowe

Bezpieczeństwo pracy

XIV konferencja „Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec – Świat Energii Jutra” Wyróżniony

de

 plakat2017 pl 2

 

 

Zgłoszenia na konferencję:

 

          Formularz dla firm           
 Formularz dla samorządów     
Anmeldeformular (wersja niemiecka)
icopdf
icopdf  icopdf 
word word word

 

Lubuskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Energetyki, E.DIS AG, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie (wcześniej PWSZ w Sulechowie) zapraszają na XIV Konferencję „ENERGETYKA PRZYGRANICZNA POLSKI I NIEMIEC – ŚWIAT ENERGII JUTRA”. Konferencja odbędzie się 20 października 2017 r., jak zawsze w auli uczelni w Sulechowie przy ul. Armii Krajowej 51.

 

PROGRAM XIV KONFERENCJI

Energetyka przygraniczna Polski i Niemiec

– świat energii jutra

Sulechów, 20 października 2017 r.

 

  9.00 – 10.00 – rejestracja uczestników

10.00 – rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników – Marian Babiuch, Harald Bock

10.00 – 10.30 – wystąpienia gości

 

SESJA I - AKTUALNY STAN POLSKIEJ I NIEMIECKIEJ ENERGETYKI

10.30 – 10.50 - „Aktualny stan polskiej energetyki w świetle danych statystycznych” - Herbert Leopold Gabryś, Krajowa Izba Gospodarcza

10.50 – 11.10 - „Aktualne wyzwania w polityce energetycznej oraz kontynuacja strategii energetycznej 2030 kraju związkowego Brandenburgia” - Dr Klaus Freytag, kierownik Departamentu Energii i Surowców w Ministerstwie Gospodarki i Energii Kraju Związkowego Brandenburgia.

11.10 – 11.30 – „Stabilność pracy systemu elektroenergetycznego Polski” - Marek Kornicki, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Systemem PSE

11.30 – 11.50 – "Rozwój systemów elektroenergetycznych - doskonalenie i zagwarantowanie stabilnej pracy sieci" - Gunter Scheibner, Kierownik Zarządzania Systemem w spółce 50Hertz Transmission GmbH

11.50 – 12.20 PRZERWA KAWOWA


Sesja II - PAKIET EUROPEJSKI – CZYSTA ENERGIA DLA WSZYSTKICH

12.20 – 12.40 - „Wyzwania stojące przed polską i niemiecką energetyką wynikające z pakietu zimowego, konkluzji BAT oraz dyrektywy w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania” - Prof. Janusz Lewandowski, Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej

12.40 – 13.00 - „Wnioski i perspektywy dla gospodarki energetycznej Niemiec i Brandenburgii wynikające z postanowień pakietu zimowego Unii Europejskiej” - dr Eva Scholz, specjalistka w Departamencie „Zasad Prawa Energetycznego“ Ministerstwa Gospodarki i Energii.

13.00 – 13.20 - „Możliwości dostosowania elektroenergetyki i ciepłownictwa w Polsce (na szczeblu lokalnym) do pakietu zimowego, konkluzji BAT oraz dyrektywy w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania” - prof. Waldemar Kamrat, Politechnika Gdańska

 

13.20 – 14.10 – PRZERWA NA LUNCH

 

Sesja III - DYSKUSJA PANELOWA – LOKALNE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ENERGIĄ

5 minutowe referaty wprowadzające:

14.10 – 14.15 - „Elektromobilność – segment systemu energetycznego” - Uwe Ventzke, E.DIS AG

14.15 – 14.20 - „Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze” - Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry

14.20 – 14.25 - „Smart city Cottbus” - René Markgraf, prezes spółki IBAR Systemtechnik GmbH

14.25 – 14.30 - „Gorzowski program likwidacji niskiej emisji” - Mirosław Rawa, dyrektor PGE Oddział Elektrociepłowni Gorzów

14.30 – 14.35 - „Centrum ciepłownictwa Hennigsdorf” - Gerd Bartsch, spółka Ruppin Consult GmbH w kooperacji z Zakładami Miejskimi Stadtwerke Hennigsdorf

14.35 – 14.40 - „Korzyści dla państwa i polskich gmin wynikające z rozwoju kogeneracji” - Janusz Ryk, dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych

14.40 – 16.00 – dyskusja panelowa z udziałem wyżej wymienionych sześciu ekspertów. Moderator: Krzysztof Baług, dziennikarz Radia Zachód

 

16.00 – zakończenie konferencji

16.00 – 17.00 – przejazd uczestników z Sulechowa do Zielonej Góry

17.30 – uroczysty obiad w Zielonogórskiej Palmiarni

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)